Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

      Zapomniałem hasło/login

Polski Deutsch English

ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść




Virzzz: Doskonale wiem, że chyba każdy (a Ty w szczególności) i bez mego wpisu nie mają wątpliwości, że najzwyczajniej w świecie kliknąłem niewłaściwie :) Pomarudzę więc sobie zatem, że położenie łapek dla mnie jest nieintuicyjne i wiele razy byłem o krok od pomyłki tudzież ją popełniłem :D
stap: To nie dywagacje - czytałem kiedyś powielaczowy artykuł we wcz. l. 80- tych na ten temat, dlatego linka nie wrzuce :)
stap: Ktoś przyczepił do nagrobka, tabliczkę z taniego, żelaznego krzyża. I to jest dobra droga - ten nagrobek powinien stać się zaczątkiem lapidarium z likwidowanych następnych grobów, których jeszcze sporo pozostało. Antonina Miś (1900-1968)
stap: Zamieniam obiekt w podobiekt parku.
stap: Cały obecny park w Lubiążu, to dawny cmentarz (chyba ewangelicki) Proponowałbym założyć obiekt, a z lapidarium zrobić podobiekt.

Ostatnio dodane
znaczniki do mapy

kitapczy
kitapczy
Parsley
moose
atom
atom
Parsley
atom
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
StaszekM
Danuta B.

Ostatnio wyszukiwane hasła


 
 
 
 
FILM - Korekcja perspektywy w fotografii
Autor: Mmaciek°, Data dodania: 2011-08-21 21:45:28, Aktualizacja: 2017-06-19 21:55:22, Odsłon: 9218

Korekcja perspektywy za pomocą programów graficznych.

Film omawia temat korekcji perspektywy w fotografii. W materiale dowiemy się jak dokonywać korekcji perspektywy za pomocą programów graficznych. Na potrzeby filmu użyto 3 różnych programów - ShiftN, Gimp oraz Photoshop. W razie wszelkich pytań prosimy o kontakt na admin@slask.org.pl lub komentarz.


Wersja YouTube (film najlepiej oglądać w rozdzielczości HD)


Polska / Poradnik polska-org.pl
Polska / Poradnik polska-org.pl 6 / Korekcja perspektywy w fotografii
Mmaciek | 2011-08-21 22:56:07
Kilka dodatkowych uwag: - wykonując zdjęcie z zamysłem późniejszej korekty perspektywy należy pozostawić na brzegach odpowiedni "zapas" wolnego miejsca na przycięcie obrazu - połowa sukcesu to umiejętne kadrowanie podczas wykonywania fotografii (aparat skierowany prostopadle do fotografowanego obiektu, wyznaczenie osi optycznej) - nie należy skupiać się na jednym ujęciu, najlepiej wykonać kilka, które później poddamy korekcji, a następnie wybierzemy najlepsze - jeżeli warunki terenowe nie pozwalają wykonać fotografii en face interesującego nas obiektu, najlepiej wykonać fotografię pod kątem - w trakcie korekcji dla jednego zdjęcia można stosować kilka programów
Mmaciek | 2011-08-22 14:00:58
Filmy są już dostępne, zapraszam do oglądania w jakości HD.
zuf | 2011-08-24 00:17:16
Dodam jeszcze jeden program do korekcji. Można powiedzieć, że to bardziej zaawansowana wersja ShiftN. Nazywa się PTLens. Z danych Exif odczytuje jakim obiektywem robiona była fotografia i likwiduje dystorsję. Sama korekcja perspektywy odbywa się ręcznie. Ponadto programem można usunąć winietę i aberracją chromatyczną a także zmienić "rybie oko" w odwzorowanie prostoliniowe. Polecam osobą, których irytuje prostota ShiftN i przeraża zaawansowanie Gimpa i PS.
zuf | 2013-06-15 16:29:41
Poszerzyłem wiedzę i zdobyłem doświadczenie przez te prawie dwa lata i chciałbym przyznać się do błędu. Powinno być: "Polecam osobom, których irytuje..."